Genel
Videolar
Foto Galeri
Basın

Beyin Farkındalık Haftası her Mart ayında tüm dünya genelinde beyinle ilgili halkın farkındalığını arttırmak için etkinliklerle kutlanmaktadır. Etkinlikler DANA vakfı tarafından desteklenmektedir. Türkiye’de de merkezimiz tarafından 2011 ve 2013 yıllarında iki defa etkinlikler düzenlenmiştir.2013 yılında düzenlenen etkinliğimizde bir buçuk gün boyunca seminerler düzenlendi.  İlk oturumun konusu aslında birçoğumuzun bir şekilde duyduğu fakat ayrıntılı bilgi sahibi olmadığımız hatta yanlış bilgilere sahip olduğumuz otizm.

İkinci oturum ise beyin görüntüleme yöntemleri ve görüntüler üzerinde kullanılan sayısal yöntemlerle ilgili Turkiye’de ve dunyada kullanilan yöntemler üzerine

İlk günün son konuşması olan Prof. Dr. Aytaç Yiğit’in “Sait Faik Hikayelerinde Epilepsi İzleri” ile Sait Faik hikayelerine değişik bir gözle bakma imkanı bulacaksınız.

Değişik alanlardan ve ünivesitelerden gelen çok değerli hocalarımızın sunumlarını etkinlik programı sırasıyla videolar sayfasında bulabilirsiniz.

Bü güzel etkinliğin düzenlenmesinde emeği geçen Merkez Müdürümüz Prof. Dr. Metehan Çiçek’e çalışanlarımız Doç. Dr. Güvem Gümüş Akay, Uzm. Psk. Öykü Mançe Çalışır, Emre Kale, Erhan Köse ve Sertaç Üstün’e, konuşma yapan değerli hocalarımıza, Aü. Basın Halk ve İlişkilere ve vakit ayırıp etkinliğe katılan herkese teşekkürü bir borç biliriz.

Beyin Farkındalık haftasının resmi web sitesi:

http://www.dana.org/brainweek/

Etkinlik Programı:

2013Program.pdf