Genel
Araştırma
Seçilmiş Yayınlar
Ekibimiz

Laboratuvar Sorumlusu: Prof. Dr. Eyüp Akarsu

BAUM’un fiziksel yapısı içinde bulunmayan ancak, BAUM kapsamında yapılacak araştırmalarda kullanılabilir durumda olan bir laboratuardır. Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Tıbbi Farmakoloji ABD’da yerleşmiştir.

Deney hayvanları üzerinde (özellikle fare ve sıçan) in vivo metodolojiler kullarak, temel bilimsel araştırmalar yapmak üzere tasarlanmış bir laboratuvardır. Resmi onaylı deney hayvanı barındırma ünitesine de sahiptir.

Deney hayvanlarında davranış analizi ve biyolojik sinyallerin telemetrik metodolojiyle kaydedilmesine olanak sağlayan bir ekipmanı vardır. Öğrenme ve bellek, ağrı eşiğini değerlendirmeye yönelik cihazlar da bulunmaktadır. Kafa tasına odaklanabilir mikrodalga fikzatör ve beyin dokusundan örnek almak için gerekli diğer temel cihaz ve malzeme de kullanılabilir durumdadır..

Araştırma projeleri, planlanan takvim içinde, sorumlu araştırıcı gözetiminde, eğitimli laborantlar ve eğitim alma sürecindeki öğrenciler tarafından sürdürülür. BAUM kapsamında sürdürülecek çalışmalar için BAUM yönetim kurulunun onayı gerekir.

İletişim:  
Tel:0312 595 8180
0312 595 8260
E-posta:akarsu@medicine.ankara.edu.tr